Klub historických vozidel Mladá Boleslav

Akce klubu

Svatováclavská jízda

Před několika lety několik nadšenců se rozhodlo oslavit svátek Sv. Václava uspořádáním jízdy historických vozidel městem a také výstavou těchto vozidel, kde jinde by měla takováto akce být než v městě automobilů než v Mladé Boleslavi.
Prvního ročníku za velké pomoci vedení města Mladá Boleslav se zúčastnilo pouze 50 vozidel a všem se velice líbilo a také návštěvníci města a obyvatelé byli spokojeni. Verdikt byl, opakovat takovou akci a zajistit tradici těchto jízd v Mladé Boleslavi. Na druhý ročník jsme byli doslova zavaleni počtem těch, kteří se chtěli této jízdy zúčastnit, ale pořadatelé svou úlohu zvládli a bylo definitivně rozhodnuto, že tato akce bude ve městě tradicí.

Oldtimer Bohemia Rally – FIVA

Téměř 300 km dlouhá trať je rozdělena do 3 dnů. První etapa, je situována do města Mladá Boleslav a proběhne ve večerních hodinách. Pravidla a trať jsou v souladu s řády FIVA. Starty a cíle jednotlivých etap jsou v Mladé Boleslavi.

Rally je připravena pro maximálně 80 vozidel, z toho přibližně 10 motocyklů. Pojede se v kategoriích A až G (dle FIVA). Při velkém počtu zájemců bude dána přednost vozidlům do roku výroby 1945. Každé vozidlo musí mít vystavenu Identifikační kartu (tzv. ID kartu). Bez této karty nemůže vozidlo startovat v rally zařazené do FIVA. Každé vozidlo musí být řádně připraveno pro soutěžní jízdu a pojištěno pro jízdu v normálním silničním provozu. Posádky musí dodržovat pravidla silničního provozu na komunikacích v České republice. Více informací na www.obr-mb.cz